دوشنبه 22 شهریور 1389

پیام مهم ولی‌امر مسلمین جهان درپی اهانت نفرت‌انگیز به قرآن شریف در آمریكا

دوشنبه 22 شهریور 1389

نوع مطلب :

بنا بر نقل مستقیم از سایت ایشان:

در پی اهانت نفرت‌انگیز به قرآن شریف در آمریكا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام مهمی به ملت ایران و امت بزرگ اسلام، حلقه‌های صهیونیستی درون دولت آمریكا را طراحان اصلی این توطئه مشمئزكننده خواندند و با تشریح اهداف پشت پرده كینه‌توزیهای صهیونیست‌ها نسبت به اسلام و قرآن تأكید كردند: دولت آمریكا برای اثبات ادعای خود درباره دخالت نداشتن در این توطئه، باید عوامل اصلی این جنایت بزرگ و بازیگران میدانی آن را به گونه‌ای شایسته به مجازات برساند.
متن پیام ولی امر مسلمین جهان به این شرح است:

 

 بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله العزیز الحكیم: إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ1
ملت عزیز ایران ـ امت بزرگ اسلام!

اهانت جنون‌آمیز و نفرت‌انگیز و مُشمئزكننده به قرآن مجید در كشور آمریكا كه در سایه‌ی امنیت پلیسی آن كشور اتفاق افتاد، حادثه‌ی تلخ و بزرگی است كه نمی‌توان آن را تنها در حدّ یك حركت ابلهانه از سوی چند عنصر بی‌ارزش و مزدور به حساب آورد. این یك اقدام محاسبه‌شده از سوی مراكزی است كه از سال‌ها پیش به این طرف، سیاست اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی را در دستور كار خود قرار داده و با صدها شیوه و هزاران ابزار تبلیغاتی و عملیاتی، به مبارزه با اسلام و قرآن پرداخته‌اند. این حلقه‌ی دیگری از زنجیره‌ی ننگینی است كه با خیانت سلمان رشدی مرتد آغاز شد و با حركت كاریكاتوریست خبیث دانماركی و ده‌ها فیلم ضد اسلام ساخته‌شده در هالیوود ادامه یافت و اكنون به این نمایش نفرت‌انگیز رسیده است. پشت صحنه‌ی این حركات شرارت‌بار چیست و كیست؟

مطالعه‌ی این روند شرارت كه در این سال‌ها با عملیات جنایت‌بار در افغانستان و عراق و فلسطین و لبنان و پاكستان همراه بود، تردیدی باقی نمی‌گذارد كه طرّاحی و اتاق فرمان آن در دستان سران نظام سلطه و اتاق فكرهای صهیونیستی است كه از بیشترین نفوذ بر دولت آمریكا و سازمان‌های امنیتی و نظامی آن و نیز بر دولت انگلیس و برخی دولت‌های اروپائی برخوردارند. اینها همان كسانی‌اند كه پژوهش‌های حقیقت‌یاب مستقل روز به روز بیشتر انگشت اتهام در ماجرای حمله به برج‌ها در 11 سپتامبر را به سوی آنان متوجه می‌كنند. آن ماجرا بهانه‌ی حمله به افغانستان و عراق را به رئیس‌جمهور جنایت‌كار وقت آمریكا داد و او اِعلان جنگ صلیبی كرد و همان شخص بنابر گزارش‌ها، دیروز اعلام كرده است كه این جنگ صلیبی با ورود كلیسا به صحنه، كامل شد.

هدف از اقدام نفرت‌انگیز اخیر آن است كه از سوئی مقابله با اسلام و مسلمانان در جامعه‌ی مسیحی به سطوح همگانی مردم كشیده شود و با دخالت كلیسا و كشیش، رنگ مذهبی گرفته و پشتوانه‌ئی از تعصبات و تعلقات دینی بیابد، و از سوی دیگر ملت‌های مسلمان را كه از این جسارت بزرگ به خشم آمده و جریحه‌دار می‌شوند از مسائل و تحولات دنیای اسلام و خاورمیانه غافل سازد.

این اقدام كینه‌توزانه، نه آغاز یك جریان، بلكه یك مرحله از روند طولانی مدتِ اسلام‌ستیزی به سركردگی صهیونیسم و رژیم آمریكا است. اینك همه‌ی سران استكبار و ائمة‌الكفر در برابر اسلام قرار گرفته‌اند. اسلام، دین آزادی و معنویت انسان، و قرآن كتاب رحمت و حِكمت و عدالت است؛ وظیفه‌ی همه‌ی آزادی‌خواهان جهان و همه‌ی ادیان ابراهیمی است كه در كنار مسلمانان با سیاست پلید اسلام‌ستیزی با این شیوه‌های نفرت‌بار مقابله كنند. سران رژیم آمریكا نمی‌توانند با سخنان فریبنده و میان‌تهی، خود را از اتهام همراهی با این پدیده‌ی زشت تبرئه كنند. سال‌هاست كه مقدسات و همه‌ی حقوق و حرمت میلیون‌ها مسلمان مظلوم در افغانستان و پاكستان، در عراق و لبنان و فلسطین زیر پا گذاشته شده است. صدها هزار كشته، ده‌ها هزار زن و مرد اسیر و زیر شكنجه، هزاران كودك و زن ربوده‌شده و میلیون‌ها معلول و آواره و بی‌خانمان، قربانی چه چیزی شده‌اند؟ و با همه‌ی این مظلومیت‌ها، چرا در رسانه‌های جهانی غرب، مسلمانان را مظهر خشونت و قرآن و اسلام را خطری برای بشریت وانمود می‌كنند؟ چه كسی باور می‌كند كه این توطئه‌ی گسترده بدون كمك و دخالت حلقه‌های صهیونیستیِ درونِ دولت آمریكا ممكن و عملی است؟!

برادران و خواهران مسلمان در ایران و سراسر جهان!

لازم می‌دانم این چند نكته را به همه متذكر گردم:
اولاً: این حادثه و حوادث پیش از آن به روشنی نشان می‌دهد كه آنچه امروز آماج حمله‌ی نظام استكبار جهانی است، اصل اسلام عزیز و قرآن مجید است؛ صراحتِ مستكبران در دشمنی با جمهوری اسلامی ناشی از صراحت ایران اسلامی در مقابله با استكبار است و تظاهر آنان به دشمن نبودن با اسلام و دیگر مسلمانان، دروغی بزرگ و فریبی شیطانی است. آنان با اسلام و هر آنكس كه بدان پایبند است و هر آنچه نشانه‌ی مسلمانی است دشمن‌اند.

ثانیاً: این سلسله‌ی كینه‌توزیها با اسلام و مسلمین، ناشی از آن است كه از چند دهه پیش تاكنون نور اسلام از همیشه تابنده‌تر و نفوذ آن در دل‌ها در جهان اسلام و حتی در غرب از همیشه بیشتر شده است. ناشی از آن است كه اُمت اسلام از همیشه بیدارتر شده و ملت‌های مسلمان اراده كرده‌اند زنجیرهای دو قرن استعمار و تجاوز مستكبران را پاره كنند. حادثه‌ی اهانت به قرآن و پیامبر  عظیم‌الشأن صلی‌الله‌علیه‌وآله، با همه‌ی تلخی، در دل خود حامل بشارتی بزرگ است. خورشید پرفروغ قرآن روزبه‌روز بلندتر و درخشنده‌تر خواهد شد.

ثالثاً: همه باید بدانیم كه حادثه‌ی اخیر ربطی به كلیسا و مسیحیت ندارد و حركات عروسكی چند كشیش ابله و مزدور را نباید به پای مسیحیان و مردان دینی آنان نوشت. ما مسلمانان هرگز به عمل مشابهی در مورد مقدسات ادیان دیگر دست نخواهیم زد. نزاع میان مسلمان و مسیحی در سطح عمومی، خواسته‌ی دشمنان و طراحان این نمایش دیوانه‌وار است و درس قرآن به ما، در نقطه‌ی مقابل آن قرار دارد.

و رابعاً: طرف مطالبه‌ی همه‌ی مسلمانان، امروز دولت آمریكا و سیاست‌مدارن آنند. آنها اگر در ادعای دخالت نداشتن خود صادقند باید عوامل اصلی این جنایت بزرگ و بازیگران میدانی آن را كه دل یك و نیم میلیارد مسلمان را به درد آورده‌اند، به گونه‌ئی شایسته به مجازات برسانند.

و السلام علی عبادالله الصالحین
سیّدعلی خامنه‌ای
22/شهریور/1389

1. الحجر، آیه 9: بی‌تردید ما این قرآن را به تدریج نازل كرده‌ایم و قطعا نگهبان آن خواهیم بود.
پنجشنبه 18 شهریور 1389

بار دیگر "جای خالی امام عزیز"

پنجشنبه 18 شهریور 1389

نوع مطلب :

باسمه تعالی

انا لله و انا الیه راجعون

چندی قبل یك كشیش آمریكایی صهیونیستی(و نه مسیحی) اعلام كرده بود به مناسبت فرار رسیدن 11 سبتامبر قادام به اتش زندن قران در سراسر دنیا كنید.

او اعلام كرده بود كه مسلمانان و كتابشان قران مقصر حادثه 11 سبتامبر هستند و ... .

در اینحا اصلاً بنا ندارم به مساله 11 سبتامبر بپردازم و بگویم از دید من چه كس یا كسانی مقصرند و ... تنا می خواهم در مورد این اقدام شنیع تری جونز چند كلمه ای بنویسم. چه كنم كه اگر ننویسم مسئولم.

عزیزان در مطلبی برخی درد های خود را در مورد اقدامات ناشایست گروههایی كه خود را انقلابی می دانند در راهپیمایی های خود علیه امام حسین (ع) و ارزش ها اقدام می نمایند و از ان عجیب تر اقدام تعجب آور و سكوت برخی مسئولین نوشتم.

در انجا سخنی از امام بزرگوار ملت حضرت روح الله الموسوی(ره) را در مورد سلمان رشدی و سخنان وی در مورد مقدسات آوردم.

 

حضرت امام عزتمند و مقتدر روح الله الموسوی الخمینی

 

اكنون كه نظام ما قدرتمند تر از گذشته است و باید بیشتر جلوی اینگونه تعرضات كه نسبت به ارزش ها و مادر ارزشها (قران الكریم) گرفته شود متاسفانه شاهد كوتاهی و سكوت معنا دار و بی معنای مسئولین جمهوری اسلامی در مورد این اقدام شنیع تری جونز هستیم.

اری...

اگر دیروز حكم ارتداد آنكس كه به پیامبر توهین كرد و آنان كه در دانمارك فیلم ها و كاریكاتور های پیامبر عظیم الشأن اسلام را ساختند صادر می شد و این همه مسامحه با آنان نمی شد و اهانت كنندگان به دین اسلام به سزای اعمال خود می رسیدند امروز یك كشیش صهیون نمی توانست علناً بزرگترین ارزش بیش از یك میلیارد مسلمان را به ادعای خودش آتش بزند.

این همه مسامحه كاری و سكوت برای چیست؟

دیگر باید چه كنند كه رگ غیرت ما بلند شود؟

فعالان حقوق بشر نمی خواهند نه به واسطه اسلام، نه! بلكه به خاطر عقاید جمعیت بیش از یك میلیارد مسلمان اقدامی یا بیانیه ای (هر چند خشك) در اینباره اقدام كنند؟

بگو كه این بار هم معلوم شد جمعیت حقوق بشر و امثال ذلك دروغی بیش برای تربیت افرادی كه در جاهای مختلف برای اهداف بلند و كوتاه غربی ها فعالیت كنند نیست.

آنان نمی دانند یا نمی فهمند كه قرآن÷تی ظاهرش هم) مهم است؛ قران یعنی همه آزمان های انسانی.

به دیگر سخن اگر تمام ارمان های انسانی از صدر خلقت تا ذیل خلقت را بخواهیم یكجا و به چشم سر ببینیم باید قرآن را ببینیم.

اشتباه است اگر كسی بگوید نباید این مساله توی بوق! كرد.

چرا كه متاسفانه امروز این مساله توی بوق شده و الا من و شما از آن بی اطلاع می بودیم!

آنچه توی بوق نمی شود دفاع من و شمای مسلمان از كتاب اسمانی است كه در بوق نشده است.

نمی دانم چرا بسیاری از رهبران مسلمان كه همه چیز خود را از قران دارند و بسیاری از مسئولین جمهوری اسلامی حتی یك جمله هم در این باره در خطبه های عید فطر خود(حتی در بخش دعای اخر خطبه!) و بیانیه های سیاسی خود مطرح نكردند؟

شاید می گویید كه تری جونز كه مسلمان نبود كه حالا بخواهد مرتد شود!؟ كشیش مسیحی است و بر اساس نظر خود مساله ای را عنوان كرده است.

این حرف از حرف های عجیب این روزگار است كه متاسفانه زیاد شنیده می شود.

توجه شما را برای بار دیگر در اینجا به پیام ولایی و تاریخی امام خمینی در مورد سلمان رشدی مرتد جلب می كنم كه حضرت امام فرمودند نه تنها سلمان رشدی كه نگارنده كتاب شیطانی بود بلكه ناشرین و مطلعین هم همان حكم سلمان رشدی را دارند. و چندی بعد هم مترجم ژاپنی كتاب شیطانی وی به اسفل السافلین فرستاده شد.

متن پیام امام بدین شرح است:

مكان: جماران، بیت امام خمینی.

بسمه تعالی 

انا لله و انا الیه راجعون

به اطلاع مسلمانان غیور سراسر جهان می رسانم مؤلف کتاب «آیات شطانی‌» که علیه اسلام و پیامبر و قرآن، تنظیم شده است، همچنین ناشرین مطلع از محتوای آن، محکوم به اعدام می باشند. از مسلمانان غیور می خواهم تا در هر نقطه که آنان را یافتند، سریعاَ آن‌ها را اعدام نمایند تا دیگر کسی جرأت نکند به مقدسات مسلمین توهین نماید و هر کس که در این راه کشته شود، شهید است ان شاء الله. ضمناَ اگر کسی دسترسی به مؤلف کتاب دارد ولی خود قدرت اعدام او را ندارد، او را به مردم معرفی نماید تا به جزای اعمالش برسد. والسلام علیکم و رحمة الله وبرکاته

روح الله الموسوی الخمینی (صحیفه نور ج21)

راستی حقوق بشر ساكت است چون تربیت شده امریكا هستند.

حوزوات علمیه چرا ساكتند؟!؟!

بسیاری از علمای مكتب اهل بیت چرا...؟

 

 
دوشنبه 1 شهریور 1389

دفاع از لایحه حمایت خانواده

دوشنبه 1 شهریور 1389

نوع مطلب :

به نام خدا

به زودی( فردا)  لایحه حمایت از خانواده در مجلس بررسی می گردد.

در این زمینه برخی حقوقدانان و وكلای همدان در طی نامه ای به برخی نمایدگان استان خواستار رای منفی به این لایحه(لا اقل به برخی از موادش) شده اند.

این نامه را می توانید در وبلاگ سركار خانم مهرنوش نجفی راغب مشاهده نمایید.

اما اشكالات ایشان به این لایحه نكاتی در خور توجه دارد كه بنده در همان روز انتشار نامه به ایشان و برخی دوستانشان تذكر دادم.

متن پاسخ حقیر به این نامه را در ذیل می خوانیم.

 

به نام خدا

حقوقدان گرامی و وكیل محترم دادگستری همدان

سركار خانم نجفی‌راغب(و جمعی از وکلای محترم همدان)

با اهدای سلام؛

نامه سركار و دوستان محترم حقوق‌دانتان كه حاكی از نگارش نامه‌ای برای تنی چند از نمایندگان محترم مجلس است با عنوان«لایحه ی حمایت از خانواده یا بازی با الفاظ!» را در وبلاگ سركار مشاهده و مطالعه نمودم.

چند نكته را به عنوان كسی كه كلیت قانون خانواده در ایران را (از این حیث كه ماخوذ از فقه امامیه است) كافی و لازم می‌داند لكن خالی از ایراد نمی‌بینم عرض می‌كنم.

در مورد اشكالی كه سركار به همراه جمعی از حقوقدانان محترم به تبصره2 ماده21 لایحه مذكور گرفته اید عرض می‌شود كه:

طبق آنچه كه در لایحه وارد شده است:

«در صورت مراجعه طرفین شوراهای یادشده با حضور کارشناس مربوط تشکیل و احکام صادره به استثناء حکم طلاق ، لازم الاجراء است در صورتی که نظر بر اجراء حکم طلاق باشد پرونده به دادگاه ارجاع می شود.» و می‌دانیم كه د رزمان صدور حكم در این موارد، صدور حكم «پس از مشاوره با مشاوران زن حضور مشاور زن صادر می‌شود»(ر.ك: آیین دادرسی مدنی، ج1، دكتر عبد الله شمس). شما ننگرید به اینكه فعلاً چنین مشاوری وجود ندارد. اگر این لایحه نهایی شود مسئولین مربوط كارشناسان لازم را در این شوراها وارد خواهند كرد.

از طرفی شما خود خوب می‌دانید بسیاری از اختلافات آنی بوده و با پا در میانی محاكم اولیه مرتفع می‌شود. و همیشه اینگونه نیست كه اطاله دادرسی به ضرر خانم ها باشد. كجا سراغ دارید طلاق زودهنگام به نفع كسی بوده باشد كه در اشكالات خود بدان اشاره كرده اید؟

مگر حقوق زنان در این است كه بتوانند به محض یك اختلاف فوراً طلاق بگیرند؟!؟!

__

علت و سبب ایراد شما به ماده 22 روشن نیست. یعنی در واقع شما به آیین نامه‌ای ایراد، گرفته اید كه هنوز تنظیم نشده است. و این كار هیچ معنی ندارد. شاید فرار به جلو باشد!

__

در مورد اشكالی هم كه به ماده 23 گرفته شده است:« ازدواج مجدد مردان هیچگاه توجیه اجتماعی نداشته و به هیچ عنوان برقراری عدالت در روابط مرد با همسران خود امکان پذیر نمی باشد و به همین دلیل است که اسلام چنین شرط سختی را(رعایت عدالت) برای ازدواج مجدد درنظر گرفته است.ماهیت این ماده خلاف شئون خانوادگی و نقض صریح حقوق زنان می باشد.» ضمن تشكر از گوینده این سخن بابت دقتی كه به شرایط ازدواج مجدد در اسلام مطرح كرده است عرض می‌كنیم كه:

ظاهرا ایراد وارده ایراد به لایحه نیست؛ چرا كه در این لایحه شرط «تمكن مالی» و «رعایت عدالت» در نظر گرفته شده است. ظاهراً شما نگران سوء استفاده آقایان از این مواد هستید كه ممكن است در جای خود نگرانی بجایی باشد. چرا كه هرگاه اختیاری در اختیار بشر(چه مرد و چه زن) قرار گرفته عده‌ای از این اختیار(و لو اختیار مشروع) سوء استفاده كرده است. پس مستشكل به سوء استفاده گران انتقاد كرده نه به این ماده!

___

سركار خانم نجفی راغب،

شما كه به تجربه جامعه، در مورد قوانین خانواده اشاره كرده اید خوب بود می‌فرمودید: كه مهریه های بالا و بعضاً نجومی هیچ تأثیری در پایبندی به ازدواج ندارد و گاهی هم باعث مشكل آفرینی برای مردان شده است كه باید به لحاظ تعهد به مهریه های بالا به زندان بیافتند. ممكن است خانمی كه با مشكلات زندگی آشنا نیست در مورد این جمله من بگوید: «خب بگذار كمی هم آقایان به مشكل بیافتند و ...» . اما فردی با جامع نگری و درایت بیشتری به این مساله و مشكلاتی كه از سوی جامعه به خانم هایی كه همسرانشان به خاطر نپرداختن مهریه بالا به مجازات قانونی محكوم شده اند بنگرد  هرگز راضی به تحمیل چنین مهری‌ای به همسران با وضع كذا نمی شود. كه حالا بخواهیم مهریه بالا را تجویز كنیم.

البته ممكن است شما به عنوان یك حقوقدان مهریه سنگین را ضامن بقای ظاهر زندگی(البته زندگی به معنای فقهی و حقوقی و نه به معنای زندگی واقعی) بدانید؛ اما این را هم بگویم كه: هرگز زندگی كه با مهریه سنگین شروع شود و به جای آنكه ضامن بقایش محبت و عشق طرفینی باشد اعداد و ارقام غیر قابل وصول نجومی كذا  است هرگز به نفع كسی (نه آقایان و نه خانم ها) نخواهد بود.

ماده مذكور در پی كاهش مهریه‌ی عقد نامه‌ای و افزایش مهر و محبت واقعی است.

از طرفی هم شما دارید در مورد یك لایحه حقوقی صحبت می‌كنید. نه یك رسم و آداب زندگی و مساله اخلاقی!

ای كاش می‌گفتید: « مهریه های بالاتر از حد متعارف و غیر منطقی» كه در لایحه مذكور آمده به چه دلیل موجب ناراحتی شما و دوستان محترمتان شده است؟ و این نگرانی از «مهریه های بالاتر از حد متعارف و غیر منطقی» چه دلیل منطقی دارد؟!!!

آیا می‌توان اكنون مهریه های « بالاتر از حد متعارف و غیر منطقی» را ضامن حقوق زنان در زندگی واقعی(نه زندماندن نباتی و زندگانی حقوقی) دانست؟ چگونه؟

____

حقوقدانان محترمی كه به ماده28 این لایحه اشكال كرده اند كه:

«این ماده همچنان که پیش از این نیز بود، هیچ حقوق مناسبی را درخصوص زنان ارایه نمی نماید و همچنان حق طلاق صرفا با مرد است» خوب می‌دانند كه طلاق(بر خلاف نكاح) یك ایقاع است و این ایقاع طی شرایطی به زوجه حق درخواست طلاق می‌دهد.

پس نباید از لایحه‌ای كه در جمهوری اسلامی تنظیم و بعد از مراحلی اجرا می‌شود انتظار داشت كه:« شرایط یکسان جهت طلاق برای زنان و مردان ایجاد و اجرا گردد» البته استثنائاتی وجود دارد كه اشاره بیشتر نیاز نیست.

__

از همه اشكالات عجیب تر آنكه به ماده48 این لایحه اشكال شده است كه:

«ضمانت اجرای پیش بینی شده در ماده ی مرقوم در خصوص حق دیدار فرزندان، جامع نبوده زیرا درصورت ممانعت ملاقات طفل با اشخاص ذیحق، جریمه ی نقدی پیش بینی شده حداکثر پنج میلیون ریال مجازات مناسبی نمی باشد و در صورت تکرار جرم نیز مجازاتی اشد درنظر گرفته نشده و چنانچه حضانت با پدر باشد با توان بالایی که معمولا مردان از آن بهره مندند این امکان وجود دارد که به راحتی مادر را از دیدار طفل محروم نمایند.»

اولاً جریمه نقدی در مورد این جرم  به نظر كافی است. چرا كه حتماً شما انتظار ندارید اگر كسی مرتكب این جرم شد به 6 ماه زندان محكوم شود! تا آنوقت طفل مذكور علاوه بر فشار های روحی و روانی غیر قابل انكار به درد زندان پدر هم دچار شود.!

یا مثلاً انتظار ندارید مجرم از این ماده به جزای 10 برابر محكوم شود تا هم دل شما حامیان خانواده خنك شود و هم آینده طفل به خطر بیافتد.

یا انتظار ندارید كه مجرم از این ماده از حضانت محروم و طفل به مادری سپرده گردد كه شاید نه تنها قادر به تامین كافی مخارج خویش نیست بلكه به خاطر وجود فرزند از ازدواج مجدد محروم شود.

از این عجیب تر اینكه آورده شده:

« در صورت تکرار جرم نیز مجازاتی اشد درنظر گرفته نشده»!.

حقوق دان محترم

سركار خانم نجفی راغب

 مگر ماده 48 قانون مجازات اسلامی تكرار جرم را باعث تشدید مجازات نمی داند؟. حالا چه لزومی دارد این ماده عمومی را ذیل هر جرمی اشاره كنند؟

 منظور گوینده برای من از اینكه اینكه گفته اند:

« چنانچه حضانت با پدر باشد با توان بالایی که معمولا مردان از آن بهره مندند این امکان وجود دارد که به راحتی مادر را از دیدار طفل محروم نمایند»

روشن نیست.

كدام «توان بالا»؟

چه امكانی« وجود دارد که به راحتی مادر را از دیدار طفل محروم نمایند»؟

خوب می‌شد قانون مد نظر را در این زمینه می‌فرمودید تا مطلع شویم.

با تشكر و احترام

محمد زندی دلگشا

 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic