پنجشنبه 4 آبان 1391

نامه بازدید از زندان...

پنجشنبه 4 آبان 1391

نوع مطلب :باسمه تعالی


نه مثل آن دسته افرادم که از کنار موضوعات کشور به سادگی بگذرم و نه همچون افرادی هستم که حقیقت را می‌داند و کتمان می‌کند و نه همچون دانایانی که اگر بدانند هم بیان نمی‌کنند تا بعداً ملامت گردند: چه شخص بی‌سواد و غیر قانون‌دانی. این چه اظهار نظری است کردی!

آنچه در خصوص نامه‌های ریاست جمهور و رییس قوه قضائیه به نظر می‌آید در این است:

1.    بیش از سی سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد و تا کنون هیچ یک از مقامات کشوری نبوده است که از زندان‌های کشور بازدید کند؛ و بازدید از این زندان‌ها نهایتاً در شخصیت‌های استانی بسته می‌شد.

حتی در این سی سال احدی از مسئولان نبوده است که شخصاً به مناطق محروم سفر کند و حرف دل مردم را با گوش خویش بشنود و نفس در نفس مردم محروم و ستمدیده اندازد. هر یک از مسئولان به هر بهانه‌ای مانند نبود وقت و کسر وجهه و رسیدگی به امور مملکت از این تکلیف علوی و خمینی سر باز زده است. در طول این سال‌هایی که از انقلاب می‌رود محمود احمدی نژاد تنها کسی است که به تمام ایران سفر کرده است و حرف مردم را شنیده و اقدام کرده (یا نکرده) وی تنها فردی است که در ابتدای رمضان هر سال (هر سال) با بخشی از هیئت وزرا با ایتام و مستمندان افطار می‌کند و فردایش با دیدار با کانون اصلاح و تربیت (که زندان نابالغین است) دیدار می‌کند و روح امید و توبه به آنان تزریق می‌کند.

در این میان افرادی مانند حجت الاسلام آملی لاریجانی در سخنان خود در ابتدای تصدی ریاست قضا اعلام کرد: «من با مردم دیدار نخواهم داشت.».

 

2.    قوه قضائیه خود را در مقابل احدالناسی پاسخگو نمی‌داند و سالی یک بار علنی گزارشی سربسته به رهبر انقلاب ارائه می‌کند و السلام ...

اگر بگوییم چرا حدود اجرا می‌شود می‌گویند: نص صریح قرآن و قانون است. اگر بگوییم چرا اجرا نمی‌شود می‌گویند

 مصلحت نیست؛ و خلاصه هر کار دوست دارند می‌کنند.

 

زمانی که صحبت از اجرای قانون اساسی و قانون عادی می‌شود (مترو و ...) می‌گویند رییس جمهور مسئول اجرای این قوانین است. ولی زمانی که می‌خواهد از مجرای اصلی قانون و اجرای آن بازدید کند می‌گویند: «  این، تعدّی از حدود و اختیارات رئیس‌جمهور و دخالت در کار قوه قضاییه است» نمی‌دانم کجا نوشته است که مجری قانون اگر در اجرای قانون دقت و نظارت کند، دخالت است و این حق را ندارد!؟

اصلاً ریاست جمهور قانون را امضا می‌کند تا مجری آن باشد و آن را به دستگاه‌های ذیربط اعلام می‌کند.

به نظر شما علت وجود وزارت خانه‌ای به نام وزارت دادگستری زیر نظر ریاست جمهوری چیست؟

 

ادامه دارد...

 

 

 


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو