شنبه 10 بهمن 1388

آقای مطهری بنا بر استدلال خودش فتنه انگیز است و باید از مردم عذر خواهی كند!

شنبه 10 بهمن 1388

نوع مطلب :

 

به نام خدا

     سلام

     چندی قبل وبلاگ نزدیك به آقای علی مطهری نماینده محترم مردم تهران در مجلس مناظره رادیویی ایشان را با اقای رسایی نماینده محترم مردم تهران در مجلس منتشر كرد.

 

     متن مقاله زیر در در كیهان 30 دی 88منتشر شده است نقدی به سخنان آقای علی مطهری است.

خوشحال می شوم نطر دهید.

یا علی مدد

 

 

آقای مطهری بنا بر استدلال خودش فتنه انگیز است و باید از مردم عذر خواهی كند![1]

 

هر چه بیشتر از انتخابات و حوادث پس از آن می گذرد اظهار نظر كارشناسان و سیاست مداران در مورد حل بحران جاری كشور افزایش پیدا می كند و مدعیان نسخه شفابخش برای حل این بحران بیشتر می شود.

 

دكتر علی مطهری

 

در این میان، اظهارات آقای دكتر علی مطهری در مورد حوادث پس از انتخابات بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ایشان با استدلال و یادآوری مناظره انتخابات ریاست جمهوری بار دیگر در مناظره رادیویی با آقای حمید رسایی رسماً اعلام كردند:

« من، خود آقای احمدی نژاد را یكی از منشا های فتنه می دانم»

وی علت این اتهام خود را اظهارات وی در مناظره ها یاد می كنند و می گویند:

اگر فرزندان آقای هاشمی برای اغتشاشات  پول خرج كرده باشند و مردم را تهییج كرده باشند، این عكس العمل سخنان آقای احمدی نژاد در جریان انتخابات بوده است.

سوال ما به عنوان یك شهروند از آقای مطهری این است كه:

آیا اگر به كسی گفتند متخلف، باید تخلف كند؟ اگر كسی به دیگری در صدا و سیما اتهامی وارد كرد چاره آن است كه از طریق مراجع قانونی ادعای خود را دنبال كند یا (اگر تاكنون هم تخلفی نكرده) حالا بیاید و مردم را به خیابان_ با اوضاع چنین و چنان_ دعوت كند؟!!

 ما منكر لغزش های جزئی در همان حد كه مقام معظم رهبری بدان اشاره كردند نیستیم. اما چرا خود متهمین در دادگاه حاضر نمی شود تا از خود دفاع كند؟آیا پاسخ این اتهامات وارد شده در صدا به خیابان كشیدن مردم بر خلاف قانون است؟! یا انكه باید از طریق همان قانون ادعای حیثیت كنند؟

باید خدمت این نماینده محترم و بی غرض عرض كنیم: اگر شما می گویید: «آقای رسایی و دیگران، خودشان یكی از منشاهای فتنه هستند و من، آقای احمدی نژاد را منشا فتنه می دانم» و همانجا می گویید: «آقای ریس جمهور به اشتباهات خود در مناظرات اعتراف كند و از طرف های مورد اتهام]و از[ مردم عذر خواهی كنند»؛ شما هم كه بدون  دادگاه و حكم شرعی رییس جمهور قانونی منتخب ملت و نمایندگان آنان و دیگر روشنگران سیاسی را فتنه انگیز می دانید؛ بنا بر استدلال خودتان، فتنه انگیز هستید!

از سویی دیگر آقای مطهری در این مناظره رادیویی به پیشنهاد 7 ماده ای خود برای حل بحران اشاره كردند. وی در بند چهارم از پیشنهاد هفت بندی خود برای حل بحران پیشنهاد كرده اند:

«فضای امنیتی در كشور از بین برود و دست از توهمات و انقلاب مخملی و براندازی نرم و این چیز ها برداریم» صرف نظر از بند دوم پیشنهاد آقای مطهری كه می گویند: «رهبران این حركت راه خود و اهداف خود را از گروه غرب گرایی جنبش سبز نفوذ كرده و در صدد  به دست گرفتن رهبری این جنبش است جدا كنند» (كه علناً دست بیگانه را در این حركت با این بند به رسمیت می شناسند)، و صرف نظر از ادله و اسناد قطعی برای كودتای نرم و اقرار شبكه های ضد انقلاب برای تشكیل انقلاب مخملی در ایران، توجه ایشان را به فرمایشات مقام معظم رهبری_حفظه الله_ در خطبه های نماز جمعه تاریخی 29 خرداد در مورد كلیت حضور بیگانگان در مورد حوادث پس از انتخابات صراحتاً نقاب از چهره كودتای داخلی براداشتند جلب می كنم كه فرمودند: «وقتى]بیگانگان[ اعتراض بعضى از نامزدها را دیدند، ناگهان احساس كردند فرصتى برایشان پیش آمد. این فرصت را مغتنم شمردند تا بتوانند موج‏سوارى كنند. لحنشان از روز شنبه و یكشنبه عوض شد و وقتى یواش یواش چشمشان افتاد به بعضى از اجتماعات مردمى كه به دعوت نامزدها مثلاً در خیابانها پیدا شدند، امیدوار شدند، یواش یواش نقابهایشان كنار رفت و حقیقت خودشان را بنا كردند نشان دادن. چند تا از وزراى خارجه و رؤساى دولتهاى چند تا كشور اروپائى و آمریكا حرفهائى زدند كه باطن آنها را به انسان نشان میداد. از قول رئیس جمهور آمریكا نقل شد كه گفته ما منتظر چنین روزى بودیم كه مردم به خیابانها بریزند... در داخل كشور هم عوامل این عناصر خارجى به كار افتادند و خط تخریب خیابانى شروع شد؛ خط تخریب، خط آتش‏سوزى، اموال عمومى را آتش بزنند، حریم كسب و كار مردم را ناامن كنند، شیشه‏هاى دكان مردم را بشكنند، اموال بعضى از مغازه‏ها را به غارت ببرند، امنیت مردم را از جانشان و مالشان سلب كنند؛ امنیت مردم مورد تطاول اینها قرار گرفت. این ربطى به مردم و طرفداران نامزدها ندارد، این مال بدخواهان است، مال مزدوران است، مال دست‏نشاندگان سرویسهاى جاسوسى غربى و صهیونیست است. این كارى كه در داخل، ناشیانه از بعضى سر زد، اینها را به طمع انداخت، خیال كردند ایران هم گرجستان است (!) یك سرمایه‏دار صهیونیست آمریكائى چند سال قبل از این، طبق ادعاى خودش كه در رسانه‏ها و در بعضى از مطبوعات نقل شد، گفت من ده میلیون دلار خرج كردم، در گرجستان انقلاب مخملى راه انداختم؛ حكومتى را بردم، حكومتى را آوردم. احمقها خیال كردند جمهورى اسلامى، ایران و این ملت عظیم هم مثل آنجاست... » حالا آقای مطهری فرموده اند: چشم روی هم بگذاریم و بگوییم چیزی نبوده. سوء تفاهم بوده است. صورت مساله را پاك كنیم! و بگوییم ان شاء الله گربه بوده!

 [1] توسط محمد زندی دلگشا

 

 

 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات