سه شنبه 8 دی 1388

رد پای یزید از آن عاشورا تا این عاشورا (بقلم روزنامه نگار محترم اقای حسین شریعتمداری)

سه شنبه 8 دی 1388

نوع مطلب :

به نام خدا

امرزو مقاله ای ارزشمند در كیهان به قلم جناب آقای حسین شریعتمداری كه بحق حق استادی بر گردن من دارد خواندم. حیفم آمد در وبلاگ خودم آن را به اطلاع شما نرسانم.

اصل مقاله در در كیهان شماره 19545 در تاریخ8 دیماه 88 مطالعه بفرمایید...

                          حسین شریعتمداری

 

1-كاش از میان بودجه های فراوانی كه همه ساله- بخوانید همه ماهه و گاه هرهفته- برای تشكیل سمینارها و همایش های رنگارنگ هزینه می شود و بسیاری از آنها تشریفاتی و كم فایده و یا اساساً بی فایده هستند، بودجه اندكی نیز به اهدای یك جایزه اختصاص داده می شد. جایزه برای كسی كه بتواند با ارائه دلیل و سند و یا شاهد و قرینه ای قابل قبول، اثبات كند سران فتنه كارگزاران اسرائیل نیستند! و یا دستكم به یكی از اقدامات و مواضع و عملكرد آنها طی چندماه گذشته اشاره كند كه دستورالعمل آن پیشاپیش و با صراحت -تاكید می شود كه با صراحت و نه با اشاره و تلویح- از سوی محافل رسمی صهیونیستی صادر نشده باشد.
كیهان طی چندماه گذشته اسناد غیرقابل انكاری را با ذكر مأخذ و منبع آن منتشر كرده است كه در وابستگی سران فتنه به محافل صهیونیستی و نقش آنها به عنوان ستون پنجم اسرائیل در داخل كشور جای كمترین تردیدی باقی نمی گذارد. با استناد به همین اسناد بود كه كیهان مسیر حركت جریان فتنه را گام به گام و پیش از وقوع آن پیش بینی می كرد. باور نمی كنید؟! به نسخه های كیهان مراجعه كنید، تمامی این اسناد به آسانی قابل دسترسی است و البته جای این گلایه هست كه مراكز مسئول با كم توجهی غیرقابل توجیه از كنار این ماجرا عبور
 كردند و... بگذاریم و بگذریم.


2- عاشورا در كنار تمامی ویژگی های منحصر به فرد خود، «رسواكننده» نیز هست و همواره میدان آزمونی برای جدا كردن «سره» از «ناسره» بوده است. رضاخان در آغاز حاكمیت تحمیلی خویش، نه فقط روزهای عاشورا در دستجات سینه زنی و عزاداری شركت می كرد، بلكه برای فریب بیشتر، پیشانی و شانه های خود را گ ل اندود نیز می كرد. اما، عاشورا «رسواكننده» است و از جمله آن كه پرده نفاق از چهره منافقین كنار می زند و اجازه نمی دهد «كفر» خود را در پوشش ایمان به بازار آورند. رضاخان كه ماموریت مقابله با اسلام را داشت و تنها با همین شرط از سوی ضیاءالدین طباطبایی -عامل مشترك انگلیس و صهیونیست ها- برای پادشاهی به ژنرال آیرون ساید معرفی شده بود، نمی توانست اقدامات ضداسلامی خود را برای همیشه پنهان نگاه دارد و از این روی خیلی زودتر از آنچه انتظار می رفت شناخته شد و شمشیر از رو بست و در اقدامی احمقانه عزاداری برای امام حسین(ع) را ممنوع كرد! همان رضاخانی كه با مالیدن گ ل بر پیشانی و شانه ها در مجالس عزاداری و سینه زنی شركت می كرد. شاید تعجب كنید كه رضاخان هم شعار «اصلاحات» می داد. انگار صهیونیست ها فقط همین یك پوشش را برای منافقان تحت پوشش خود در چنته دارند! عجیب آن كه خداوند سبحان نیز در وصف منافقان می فرماید«هنگامی كه به آنها گفته می شود در زمین فساد نكنید، پاسخ می دهند كه ما در پی اصلاح-بخوانید اصلاح طلب!- هستیم».
این نكته نیز گفتنی و عبرت انگیز است كه سیدضیاءالدین طباطبایی- چه نامی و چه سیدی؟!- از سال 1327 هجری قمری، یعنی چند سال قبل از آن كه رضاخان را به عنوان فرد مناسب پادشاهی به ژنرال آیرون ساید انگلیسی معرفی كند، روزنامه شرق را در تهران منتشر می كرد. این روزنامه بعد از مدتی به جرم تخلف از قوانین جاری و اهانت به اسلام توقیف شد و سیدضیاء بلافاصله روزنامه «برق» را منتشر كرد كه انتشار این روزنامه نیز به همان جرم ممنوع گردید. و او در فاصله چند روز بعد از توقیف روزنامه دوم، روزنامه «رعد» را منتشر كرد.
جالب است بدانید كه در گوشه چپ از صفحه اول روزنامه رعد- و به عنوان لوگوی دایمی روزنامه- نوشته شده بود «دانستن حق مردم است»! این شعار را كه به خاطر دارید؟ شعار روزنامه های زنجیره ای وابسته به مدعیان اصلاحات بود. و بالاخره گفتنی است كه سیدضیاءالدین طباطبایی بعد از معرفی رضاخان به ژنرال آیرون ساید، بلافاصله به فلسطین رفت و در خرید زمین از فلسطینی ها برای صهیونیست های مهاجر به كار گرفته شد! عبرت انگیز نیست؟ البته كه هست و با مسیر حركت سران فتنه چه شباهت عجیبی دارد! چرا؟! چون هر دو از یك آبشخور، آب می خورند! با این تفاوت كه اگر هویت سیدضیاءالدین طباطبایی بعد از پایان مأموریت او برملا شد، هویت منافقان جدید در ضمن مأموریت افشا شده است.

3- عاشورا، روزی است به درازای همه روزها و كربلا، سرزمینی است به پهنای همه سرزمین ها، كل یوم عاشورا و كل ارض كربلا....

                     حسین شریعتمداری

الف: راستی! هزار و سیصد و چند ده سال قبل، یعنی در عاشورای سال 61 هجری، بهانه امویان برای مقابله با مولای شهید مان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) چه بود؟ همه می دانند و می دانیم و در تاریخ نیز به روشنی ثبت و ضبط است. جان مایه ادعای امویان این بود كه خلافت مسلمین و حاكمیت بر دولت اسلامی «حق یزید بن معاویه» است! و فرزندان رسول خدا(ص) به ناحق خود را شایسته این جایگاه و برگزیده خدا و پیامبر خدا(ص) می دانند! و... عاشورا شكل گرفت.
چند ماه بعد از واقعه عاشورا و شهادت مظلومانه حسین بن علی و یارانش- سلام الله علیهم- و در آن شب كه سر مبارك امام مظلوم و شهیدمان را به قصر یزید بردند، یزیدبن معاویه در حالی كه كار را تمام شده می دید و با چوب خیزران بر لب های مطهر و مبارك امام شهید می كوبید، به صراحت از مقصود خود خبر داد و آشكارا اعلام كرد كه وحی و اسلام و پیامبری در كار نبوده است، اینها همه افسانه است! ما فرزندان ابوسفیان برای بازگرداندن حاكمیت به خاندان خود در بدر و احد و حنین با محمد(ص) جنگیدیم، اسلام را به مصلحت پذیرفتیم و اكنون كاش پدرانم كه در صدر اسلام كشته شدند، زنده بودند و می دیدند كه حاكمیت از دست رفته آنان بار دیگر به خاندانشان بازگشته است!...
یادتان هست كه مدعیان اصلاحات، آن هنگام كه دولت و مجلس را به نفاق در اختیار داشتند با صراحت نوشتند كه حسین بن علی در كربلا قربانی خشونت جدش- یعنی رسول خدا(ص)- در جنگ های بدر و احد و حنین شده بود! و نوشتند، خشونت یزید در عاشورای 61 نتیجه طبیعی!! خشونت جد حسین(ع) در جنگ های صدر اسلام بود؟! یادتان كه نرفته، روزنامه «صبح امروز» موجود است به آن مراجعه كنید. راستی میان دیدگاه اصلاح طلبان آن روز- سران فتنه امروز- با دیدگاه یزید بن معاویه چه تفاوتی هست؟! یزید، یزید است و چه فرقی می كند كه لقب او، اموی باشد یا ...؟!
ب: اكنون به زمان حال برمی گردیم، بازهم عاشورا و باز هم رسوایی منافقان. سران فتنه كه در ماموریت آنها از سوی صهیونیست ها كمترین تردیدی نیست، در آغاز فتنه ادعا می كردند كه به اسلام، امام و جمهوری اسلامی اعتقاد كامل دارند! و بهانه آنها برای فتنه ای كه به انجام آن مأمور شده بودند، این بود كه، دولت كنونی را قبول ندارند و معتقدند در انتخابات تقلب شده است و هنگامی كه قانون گریزی ها، ساختارشكنی ها، همراهی و همكاری آشكار آنان با سازمان های اطلاعاتی بیگانه، حمایت مالی و تبلیغاتی آمریكا و اسرائیل و اروپا از آنها، شعارهای ضداسلامی و ضدانقلابی آنان، عبور صریح از آموزه های امام(ره) و ... كه تماماً از بی اعتقادی سران فتنه به نظام اسلامی و امام و انقلاب حكایت می كرد به آنها گوشزد می شد، رگ گردن سیخ می كردند و قلم می كشیدند و چاك دهان می گشودند كه اینها همه اتهام است!! آیا غیر از این بود؟ اما روز عاشورا، روز رسواكننده منافقان، در پیش بود و سران فتنه در این روز به صراحت اعتراف كردند كه با اساس نظام اسلامی، انقلاب و امام سر جنگ دارند و دولت و انتخابات فقط یك بهانه بوده است. سران فتنه در عاشورای 1388 كینه عمیقی را كه از اباعبدالله الحسین(ع) در سینه داشتند بیرون ریختند، دقیقاً و بی كم و كاست مانند پدر عقیدتی و سیاسی خود یعنی یزید بن معاویه. سران فتنه در روز عاشورا همه پرده ها را كنار زدند و آشكارا به ساحت مقدس امام حسین علیه السلام تاختند و باز هم بی كم و كاست مانند سپاهیان یزید كه در عاشورای 61 هجری قمری بر پیكر مطهر و غرقه به خون حسین بن علی(ع) اسب تاخته بودند! یزید، یزید است و چه فرقی می كند كه لقب او «اموی» باشد یا نام دیگری مشابه آن؟!


4- عصر عاشورا، هنگامی كه مولای مظلوم ما حضرت اباعبدالله(ع) همه یاران خود را از دست داده- بخوانید به دست آورده- بود و تنها مانده و با تنی خونین و چاك چاك در میان انبوه حرامیان بر زمین افتاده بود فریاد هلهله و سوت و كف سپاهیان ابن سعد را شنید كه با تیغ های آخته و مشعل های افروخته به سوی خیمه ها می تازند. حرامیان مادام كه حسین و یارانش برپا ایستاده بودند، جرأت نزدیك شدن به خیمه ها را نداشتند. حسین(ع) فریاد برآورد «اگر دین ندارید، لااقل آزاده باشید و به زنان و كودكان یورش نبرید». اما، حرامیان اگر دین داشتند با فرزند پیامبر خویش به مقاتله برنمی خاستند و اگر از آزادگی و جوانمردی كمترین نشانه ای در قاموسشان بود، به زنان و كودكان بی پناه حمله نمی كردند و حریم آل الله را به آتش نمی كشیدند.... ولی بندگان زرخرید یزید را به دین و آزادگی چه كار؟!


5- از دو هفته قبل سایت وزارت خارجه اسرائیل، شبكه های تلویزیونی فارسی زبان بی بی سی و آمریكا و فضای اینترنتی توئیتر - كه رسما از سوی وزارت خارجه آمریكا برای كمك رسانی به موسوی و خاتمی فعال شده است- برای عاشورای امسال دستورالعمل های صریح و بی پرده ای خطاب به عوامل داخلی خود صادر می كردند و مخصوصا سایت وزارت خارجه اسرائیل كه دو روز قبل از روز قدس شعار «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» را به آشوبگران دیكته كرده بود، طی دو هفته اخیر تاكید می ورزید، آشوبگران باید از فرصت نیمروز عاشورا كه مردم به طور سنتی در هیئت ها و دسته های سینه زنی به عزاداری مشغولند برای حضور در خیابان استفاده كنند! و روز عاشورای 88 یزیدیان- یا به قول شهید مطهری، اسرائیلیان- همان كردند كه سایت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی از دو هفته قبل بر آن تاكید ورزیده بود. جماعتی از اراذل و اوباش اجاره ای با بهره گیری از حضور مردم در مراسم عزاداری حسینی(ع) در چند نقطه تهران دست به آشوب زدند، شیشه منازل و مغازه ها را شكستند، موتورهای پارك شده عزاداران حسینی(ع) را به آتش كشیدند، شعارهایی علیه اسلام، امام حسین(ع)، حضرت امام(ره) سردادند، تعدادی از مردم را با قمه و چماق مجروح كردند- كه چند نفر از آنها در حالت كما و بیهوشی در بیمارستان ها بستری هستند- سینه یكی از موتورسواران را كه به آنها اعتراض كرده بود، دریدند، با كف و سوت به طور مختلط رقصیدند و....
در عاشورای امسال، یزیدیان دست به همان جنایتی زدند كه اسلاف عقیدتی آنها در عاشورای هزار و سیصد و چند ده سال پیش مرتكب شده بودند، با این تفاوت كه در عاشورای امسال، حسین زمان تنها نبود و هنگامی كه خبر حمله دزدانه بزدلان یزیدی به انبوه عزاداران حسینی(ع) رسید و با فریاد یا حسین به پیاده نظام اسرائیل یورش بردند، مراسم جشن و پایكوبی آنان به فرار خفت بار تبدیل شد و....
بعد از شكست اسرائیل از حزب الله در جنگ 33 روزه لبنان، ژنرال «زئیف شف» استراتژیست معروف رژیم صهیونیستی در مصاحبه با هاآرتص گفته بود، سربازان ما فقط برای حمله به زنان و كودكان در خیابان ها آموزش دیده اند و در مقابل صلابت حزب الله تنها راه پیش روی را فرار از میدان می دانند. و پیاده نظام های اسرائیل چه شباهت عجیبی با یكدیگر دارند!


6- اگرچه از آغاز فتنه، تمامی شواهد و قرائن و اسناد غیرقابل انكار از وابستگی سران فتنه به صهیونیست ها و دستور گرفتن مستقیم آنها از موساد- و یا از طریق سازمان سیا و برای موساد- حكایت می كرد ولی آنچه روز عاشورا همگان شاهد بودند برای دیرباورترین افراد هم كمترین تردیدی باقی نمی گذارد كه سران فتنه و آشوبگران آن روز، مصداق بی چون و چرای «فئه باغیه» و دشمنان اسلام، امام، نظام و مردم هستند. دشمنان وحشی و خونریز و مأموران حلقه به گوش اسرائیل كه حتی از برنامه ریزی برای كشتن خواهرزاده خود نیز دریغ نمی ورزند!
سران فتنه در حالی نقش ابن سعد و شمر و خولی را برعهده گرفته اند كه امروز در عاشورای سال 1388 شمسی برخلاف آن روز در عاشورای سال 61 قمری، حسین زمان تنها نیست و دیدند كه پیاده نظام بزدل و اندك آنها بلافاصله بعد از حضور مردم مومن و پاكباخته چگونه به سوراخ ها خزیدند. از این پس توده های عظیم و انبوه مردم، در مقابل سران فتنه و اراذل و اوباش اجاره ای آنها ساكت نمی نشینند و اگر مسئولان نیز امروز و فردا كنند، آنان حسین زمان را در میانه میدان تنها نمی گذارند. باور نمی كنید؟! بگردید تا بگردند

 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic